Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Ostatnią ważną postacią zwierzęcą jest pies rasy mastif angielski Saba (w języku arabskim oznacza to „lew”), który przez całą powieść był wiernym obrońcą porwanych dzieci. Już od chwili poznania widać jest niewidzialną nić, jaka związała całą trójkę na zawsze: Dzieci patrzyły z podziwem przy blasku księżyca na jego potężny okrągły łeb ze zwieszonymi wargami, na grube łapy, na potężną postać przypominającą naprawdę postać lwa płowo-żółtą maścią całego ciała. Nic podobnego nie widziały dotąd w życiu.
– Z takim psem można by bezpiecznie przejść Afrykę – zawołał Staś.

Innymi zwierzętami, choć już nie tak często występującymi w powieści, to jednak współtworzącymi afrykański pejzaż, są: wielbłądy, goryle, pantarki, antylopy, zebry, flamingi, tukany, marabuty, szakale, hieny, skorpion, termity, węże, krokodyle, lampart.

Na uwagę zasługuje też afrykańska roślinność, zwłaszcza piękne, rozłożyste drzewa: nabaku, sykomory, drzewa chlebowe, a zwłaszcza baobab – słynny Kraków, w którym sprytny Staś urządził dom uciekinierów.

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Afryka w powieści W pustyni i w puszczy
2  Streszczenie W pustyni i w puszczy
3  Charakterystyka Stasia TarkowskiegoKomentarze
artykuł / utwór: Przyroda na kartach powieści W pustyni i w puszczy


  • to jest naprawdę fajna powieść to była niedawno moja lektura zapoznałam się z tą lekturą i mi się naprawdę spodobała.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!.
    wiktoria (strataciella785)

Tagi: